Domů » Křemičité písky a barevné písky

Prohlédnout naše produkty

Přírodní křemičité písky

 

V naší nabídce najdete kvalitní křemičité písky z lokalit „Grudzien Las“ a „Chroscice“. Tyto lokality se vyznačují vysokou čistotou suroviny a širokou škálou zrnitostí. 

Křemičitý písek je tříděný ve více krocích na mokro a později suchý na sítech. Sušení probíhá na moderních zařízeních a dále je podle požadavků balený do papírových nebo plastových pytlů nebo do vaků big bag. Balený písek je dodáván na paletách po 1 tuně s ochranou folií proti dešti. Pro účely větších stavebních zakázek nebo výrobních závodů dodáváme písek volně ložený nebo v autocisternách. 

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3mm 0,1-0,5mm 0,2-0,8mm 0,4-0,8mm 0,6-1,2mm 0,8-1,2mm 1-1,6mm 1,4-2,0mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm 4-8mm

Směsi pro plastbeton: 

Sand A Sand B Sand C

Charakteristika:

Kvalitní sušený křemičitý písek Silico je vyráběn podle nejpokročilejší technologie vstupního opracování, je proplachován, sušen a přesíván tak, aby byla zaručena co nejvyšší kvalita a nízký obsah prachu. Vlhkost křemičitého (křemenného) písku je do 1%, obsah SiO2 nad 96%. U písků nízkých zrnitostí však dosahuje obsah SiO2 až 99,6 %. Písky se vyznačují vysokou mechanickou odolností, stejnoměrným rozdělením zrn a vysokou chemickou odolností.

Použití:

– jako plnivo do epoxidových, polyuretanových a MMA pryskyřic průmyslových podlah
– zásyp penetrací a nátěrů
– plnivo do stěrek, omítek a barev
– pro zásyp zámkové dlažby
– pro filtraci pitné nebo užitkové vody
– jako abrazivum pro tryskání a pískování nejrůznějších povrchů
– pro účely zlepšení brzdných vlastností kolejových vozidel
– jako dekorační materiál pro nejrůznější použití
– zásyp přírodních nebo umělých trávníků.

Barevné písky

Barevné písky jsou vyráběny ve výrobních závodech firmy Q Sand Polsko, která je největším evropským výrobcem barevných písků. Pro výrobu se používají nejkvalitnější křemičité písky s vysokým obsahem SiO2 a malým obsahem ostatních prvků. Barvení probíhá na moderních linkách při použití kvalitních pigmentů a epoxydových a polyuretanových pryskyřic. 

Balení písků je vždy na přání zákazníků a to nejčastěji do papírových pytlů po 25 kg. Škála velikosti balení je od 1 kg až po 1000 kg. Na žádost zákazníků je možné balit do papírových, plastových pytlů nebo do krabic s vlastním potiskem.

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3mm 0,1-0,5mm 0,2-0,8mm 0,4-0,8mm 0,6-1,2mm 0,8-1,2mm 1-1,6mm 1,4-2,0mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm 4-8mm

Barvy:

základní sortiment nebo dle požadavků zákazníků.

Charakteristika:

Barevný písek se vyrábí z velmi kvalitních světlých křemičitých písků. Vysoká kvalita je zaručena pečlivou kontrolou vstupních surovin a unikátní výrobní technologií. Vysoká chemická a mechanická odolnost. Odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Dlouhodobá barevná stálost a široká nabídka zrnitostí. Neobsahuje organické znečištění a obsah SiO2 je více než 99%.

Použití:

– dekorativní a průmyslové podlahy
– mozaikové omítky, posyp stavebních dílců
– zahradnictví, zoologie, dekorace
– na kamenné koberce
– zásyp zámkové dlažby
– pro tenisové dvorce a umělé trávníky