Domů » Křemičité písky a barevné písky

Přírodní křemičité písky

V naší nabídce najdete kvalitní křemičité písky z lokalit „Grudzien Las“ a „Chroscice“. Tyto lokality se vyznačují vysokou čistotou suroviny a širokou škálou zrnitostí. 

Křemičitý písek je tříděný ve více krocích na mokro a později suchý na sítech. Sušení probíhá na moderních zařízeních a dále je podle požadavků balený do papírových nebo plastových pytlů nebo do vaků big bag. Balený písek je dodáván na paletách po 1 tuně s ochranou folií proti dešti. Pro účely větších stavebních zakázek nebo výrobních závodů dodáváme písek volně ložený nebo v autocisternách. 

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3mm 0,1-0,5mm 0,2-0,8mm 0,4-0,8mm 0,6-1,2mm 0,8-1,2mm 1-1,6mm 1,4-2,0mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm 4-8mm

Směsi pro plastbeton: 

Sand A Sand B Sand C

Charakteristika:

Kvalitní sušený křemičitý písek Silico je vyráběn podle nejpokročilejší technologie vstupního opracování, je proplachován, sušen a přesíván tak, aby byla zaručena co nejvyšší kvalita a nízký obsah prachu. Vlhkost křemičitého (křemenného) písku je do 1%, obsah SiO2 nad 96%. U písků nízkých zrnitostí však dosahuje obsah SiO2 až 99,6 %. Písky se vyznačují vysokou mechanickou odolností, stejnoměrným rozdělením zrn a vysokou chemickou odolností.

Použití:

– jako plnivo do epoxidových, polyuretanových a MMA pryskyřic průmyslových podlah
– zásyp penetrací a nátěrů
– plnivo do stěrek, omítek a barev
– pro zásyp zámkové dlažby
– pro filtraci pitné nebo užitkové vody
–jako abrazivum pro tryskání a pískování nejrůznějších povrchů
–pro účely zlepšení brzdných vlastností kolejových vozidel
–jako dekorační materiál pro nejrůznější použití
–zásyp přírodních nebo umělých trávníků.

Barevné písky

Barevné písky jsou vyráběny ve výrobních závodech firmy Q Sand Polsko, která je největším evropským výrobcem barevných písků. Pro výrobu se používají nejkvalitnější křemičité písky s vysokým obsahem SiO2 a malým obsahem ostatních prvků. Barvení probíhá na moderních linkách při použití kvalitních pigmentů a epoxydových a polyuretanových pryskyřic. 

Balení písků je vždy na přání zákazníků a to nejčastěji do papírových pytlů po 25 kg. Škála velikosti balení je od 1 kg až po 1000 kg. Na žádost zákazníků je možné balit do papírových, plastových pytlů nebo do krabic s vlastním potiskem.

Sortiment:

Zrnitosti: 0,1-0,3mm 0,1-0,5mm 0,2-0,8mm 0,4-0,8mm 0,6-1,2mm 0,8-1,2mm 1-1,6mm 1,4-2,0mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm 4-8mm

Barvy:  základní sortiment nebo dle požadavků zákazníků.

Charakteristika:

Barevný písek se vyrábí z velmi kvalitních světlých křemičitých písků. Vysoká kvalita je zaručena pečlivou kontrolou vstupních surovin a unikátní výrobní technologií. Vysoká chemická a mechanická odolnost. Odolnost vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Dlouhodobá barevná stálost a široká nabídka zrnitostí. Neobsahuje organické znečištění a obsah SiO2 je více než 99%.

Použití:

– dekorativní a průmyslové podlahy
– mozaikové omítky, posyp stavebních dílců
– zahradnictví, zoologie, dekorace
– na kamenné koberce
– zásyp zámkové dlažby
–pro tenisové dvorce a umělé trávníky